Autor:

UKS Hetman Dłużec

Utworzono:

13.10.2015

W 7 kolejce Miechowskiej klasy B Hetmani pokonali drużynę z Przesławic w wyjazdowym meczu 3:1!

Spotkanie zaplanowane na godzinę 15:00 rozpoczęło się punktualnie, a drużyny już od pierwszych minut rzuciły się w wir walki. Wietrzna pogoda sprzyjała na ogrom sytuacji bramkowych skutkiem czego wrzutki i długie podania często zamieniały sięna niespodziewane strzały. Na brak zaangażowania nie można było narzekać! Drużyna Hetmana raz po raz sunęła z atakami, jednak drużynę gospodarzy dwa razy ratował słupek, jednak w 20 minucie meczu zawodnik drużyny z Dłużca - Hmura Mariusz grający na pozycji bocznego obrońcy odpalił fenomenalnego "rogala" z połowy boiska wrzucając bramkarzowi gości piłkęza kołnierz - 1:0 dla Hetmana!

Sytuacja w kolejnych minutach nadal z przewagą Dłużeckiego klubu. W 35 minucie długim podaniem obsłużony zostaje Mędrek Mateusz jednak piłka rzucona za mocno leci w kierunku bramkarza, ten jednak zmylony wiatrem wypluwa piłkęprzed siebie, a z dobitką pędzi wcześniej wymieniony zawodnik i zdobywa gola.. 2:0 dla Hetmana!

Gospodarze minute przed zejściem do szatni na przerwę, konstruują ciekawie zapowiadającą się akcje, zakończoną silnym i celnym strzałem w prawy-dolny róg bramki, jednak Szczepankiewicz stoi na posterunku i ratuje wynik! 2:0 do przerwy dla Hetmana! Po zmianie stron to goście ruszyli do coraz to śmielszych ataków, a Hetman do 55 minuty wychodził z tego obronną ręką, jednak to w owej minucie pada bramka dla drużyny gospodarzy.. Wrzutka z linii bocznej boiska i napastnik drużyny z Przesławic uprzedza głową bramkarza gości i piłka ląduje w siatce! Hetman nadal prowadzi, choć z mniejszą przewagą 2:1!

Hetmani podrażnieni straceniem bramki włączyli 6 bieg i od 60 minuty to goście byli zespołem dominującym potwierdzając to w 65 minucie za sprawą strzelca drugiej bramki. Mędrek otrzymuje prostopadłe podanie od Pielki, staje sam na sam z bramkarzem i bez zastanowienia huknął tuż przy słupku obok bezradnego goalkeeper'a gospodarzy! Hetman prowadzi 3:1! Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, a Dłużecki klubzasłużenie wygrywa pokonując drużynę Zrywu Przesławice. Bramki dla Hetmana: 20' - Hmura Mariusz 35' - Mędrek Mateusz 65' - Mędrek Mateusz (http://hetman2015.futbolowo.pl)